Agroturistika

Nabídka a poptávka míst spojených s cestováním, turistikou, venkovem a příjemnými zážitky.

Farma Kunclův mlýn (Sedlčany)
Hosté ubytovaní ve mlýně mají možnost sledovat hospodaření na farmě, případně se dle vlastního zájmu přímo aktivně účastnit některých zemědělských prací. Kromě koní, skotu a kamerunských ovcí jsou na farmě chována spíše drobná zvířata jako králíci, slepice, kachny a pávi.
Farma obhospodařuje 80 ha pozemků v ekologickém režimu, status ekologického hospodářství má od roku 2004. Výrobou energie z obnovitelných zdrojů a hospodařením šetrným k půdě a krajině Kunclův mlýn splňuje přísná kritéria Evropského centra pro eko agroturistiku.

Ubytování je formou apartmánů, z nichž jeden je v přízemí a druhý v prvním patře objektu. Každý apartmán má dva prostorné dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, vlastní sociální zařízení a kuchyňku. Oba apartmány jsou vybaveny ledničkou, TVsatelit, s možností internetového připojení. Stravování je formou vlastního vaření. Na zahradě možnost posezení. Celoroční provoz.

Hosté mohou využít:
- půjčovnu jízdních kol pro výlety do okolí - krásná, členitá krajina středního Povltaví, 150 km značených cyklotras
- jízdu na koni – písková venkovní jízdárna, vyjížďky do okolí
- rybolov – buď ve vlastním rybníku, nebo zajištění povolenky k lovu
- koupání – u mlýna, nebo cca 0,5 km ve větším rybníku, Orlická přehrada 12 km, Slapská přehrada 6 km, Aquapark Příbram 25 km
- tenisový kurt – vzdálen 1 km
- běžky, bruslení v zimě - 150 km upravovaných běžeckých tratí, sjezdovka 25 km Monínec (Chyšečko)

[ www.kuncluvmlyn.cz - info@kuncluvmlyn.cz - 605 953 495 ]


Rodinná koňská farma Třebušín-Zababeč (Litoměřice)
Nabízíme pobyty v krásné krajině Českého středohoří. Specializujeme se na agroturistiku, převážně spojenou s jízdou na koni. Nabízíme ale pobyty pro všechny generace:
- pro děti pořádáme jarní a letní dětské tábory
- pořádáme školy v přírodě, školní výlety a seznamovací pobyty
- pobyty pro rodiny s dětmi
- pobyty pro mladé lidi - spojené s adrenalinovým sportem
- pobyty pro seniory - odpočinek v klidném prostředí farmy.

Farma nabízí kapacitu 35 lůžek v 2-5lůžkoých pokojích se sociálním zařízením. Stravování formou polopenze nebo plné penze.
Na farmě chováme hlavně koně. Máme i další zvířata - osla, ovce, kozy, prasata, slepice, husy a kachny, psy a kočky.
Farma je umístěna na samotě obklopené loukami a lesy. K dispozici je venkovní bazén, pinpongový stůl, trampolína, skluzavky, pískoviště, travnaté hřiště a ohniště pro pořádání táboráků. V okolí je mnoho přírodních i historických památek - kopec Kalich, skanzen Zubrnice s vlakovým muzeem, zámek Ploskovice, město Úštěk, rozhledna Varhošť apod.

[ www.farmazababec.cz - farmazababec@email.cz - 731 523 469 ]